SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skedar 6445486
nr 644 5486
Skedar
+ Fingerborgar, 3+ 3, 1800-tal, Silver
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 juni 2010
kl 18:35:09
7/6 15:52:55
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver